Týždenné zhrnutie – chudnutie a tehotenstvo

Prinášam pravidelné zhrnutie toho, čo sa na stránkach webu Lekáreň na webe udialo za ostatných cca 7 dní. Píšem cca, pretože toto je prvé zhrnutie svojho druhu, takže bude trochu presahovať aj do vzdialenejšej minulosti.

Hlavným článkom týždňa bol odborný text Ako fungujú lieky na chudnutie a doplnky na podporu chudnutia. Vznikol na požiadanie v komentároch ako prirodzená odozva na to, že do výberu liekov s pridanou hodnotou „Liek na tento deň“ sa dostalo niekoľko prípravkov z oblasti chudnutia.

V rámci odpovedí na vaše komentáre by som vyzdvihol článok o prípravku Nutridrink. Riešili sme jeho podávanie pri cukrovke a v tehotenstve. Apropó tehotenstvo a lieky. Vrámci mojej praxe je toto pravidelná téma. Aj v diskusiách na partnerskom e-shope riešim užívanie liekov a doplnkov výživy v tehotenstve pravidelne. Čoskoro pripravím odborný článok s touto témou. Základné pravidlá, odporúčania, zaujímavé príklady.

Výber liekov na tento deň je zatiaľ čisto v mojej réžii. Tento týždeň to boli:

  • Liek na pondelok: Drogový test M-3 multipanel Instant-View 1ks – po víkende niečo pre zamestnávateľov či podozrievavých rodičov. Samootestovanie pred jazdou tiež nie je na zahodenie.
  • Liek na utorok: VICHY Liftactiv PRO Sérum 30ml – niečo na skrášlenie krajšej polovice ľudstva
  • Liek na stredu: Autolekárnička taška 2v1 Hartmann – pripomenutie, že zdravotný materiál a lieky v lekárničke časom starnú. Niekedy sa naozaj oplatí neriešiť jednotlivosti a kúpiť celú autolekárničku. Starú doneste do lekárne. Lieky nepatria do do komunálneho odpadu.
  • Liek na štvrtok: Prípravky Nextrin 24 hodín a Nextrin L112 tablety – zas o chudnutí. Sľubujem, že na budúci týždeň sa tejto skupine cielene vyhnem.
  • Liek na piatok: AROMATICA Echinacea aktiv bylinné kvapky 100ml – Posilnenie imunity pred víkendom.
  • Ak chcete tento výber ovplyvniť, stačí napísať do komentáru názov preparátu, o ktorom sa chcete dozvedieť viac.

    V rámci rozširovania obsahu webu, v pravo dole pribudol blok reklamných odkazov. Je to na mojej vôli nezávislý výber platených odkazov firiem, ktoré v oblasti liekov a farmácie na webe pôsobia a inzerujú. Ponúkam tak zdroj ďalších informácii, ktoré môžu rozšíriť vašu informovanosť z tejto oblasti.

    Keď nahliadnem do zákulisia webu, teda do štatistík návštevnosti, som rád, že môžem konštatovať, že denne zaujme obsah webu Lekáreň na webe stále viac a viac čitateľov. A rovnako ma teší, že obsahom listujete a v diskusiách sa pýtate. Je to pre mňa povzbudzujúce, pretože vidím, že záujem o informovanosť v oblasti liekov rastie.