Týždenná revízia – liečenie rán a umelé sliny

Prinášam zhrnutie článkov za posledných 7 dní. Do prehľadu som zaradil aj upozornenia na niektoré zaujímavé články z konca jauára a začiatku februára.

Tento týždeň bol v znamení článkov na požiadanie. V mojom e-maile pristálo niekoľko individuálnych otázok. Trochu som ich rozšíril, zovšeobecnil a vznikli dva odborné články. Jeden sa venoval problematike vitamínov. Druhý zhrnul dostupné informácie o lieku Keltican. Zo starších článkov by som chcel ešte upozorniť na článok, v ktorom sa snažím odpovedať na otázku Prečo nie sú všetky lieky voľne predajné? Do tejto témy zapadá aj anketa o dostupnosti liekov, v ktorej môžete hlasovať do konca februára. Anketa je v pravom stĺpci.

Zaujímavo sa vyvinula diskusia k článku o chudnutí. Zaujali hlavne možnosti silných kalibrov, ako je liek Meridia / Reductil. Do článku som doplnil aj informácie na ktoré ma upozornili čitatelia.

Vrámci rubriky Liek na tento deň som vybral niekoľko prípravkov z noviniek na trhu a špecialít, ktoré nie sú až tak známe. No ja ich radím do kategórie liekov s pridanou hodnotou, pretože pomáhajú veľmi cielene.

V diskusiách sa objavili čitatelia z radov odborníkov. Teda oni to tak tvrdia. Pokiaľ ste skutočne lekár či farmaceut, ponúkam možnosť zvýraznenia vašich komentárov. Tak bude čitateľ na prvý pohľad vidieť, ktoré informácie sú skúsenosti pacientov a ktoré názory sú podložené odbornými vedomosťami. Ohláste sa mi e-mailom a po overení identity (nevyhnutná podmienka), vám zriadim konto „odborník“ vrámci redakčného systému. Drobnou výhodou bude aj nejaká tá zľava v partnerských internetových lekárňach.

Takto som plynule prešiel k témam, ktorým sa budem venovať budúci týždeň. Chystám článok na tému dôveryhodnosť informácii na webe a z oblasti technológie liekov a článok o moderných liekových formách, ako sú tablety s pomalým uvoľňovaním, zásobníkové náplaste a podobne. Pokaľ máte nejakú otázku, chcete nejaký článok na prianie, komentáre sú vám k dispozícii.

Ak chcete, aby ste nezmeškali niektorý článok, prihláste si odber RSS kanála, alebo zasielanie denných noviniek e-mailom.