Anketa na február – o dostupnosti liekov

Názory pacientov, lekárnikov a lekárov na rozsah dostupnosti liekov sa líšia. Lekári by chceli, aby bola terapia len v ich kompetencii. lekárnici by chceli, aby výdaj a predaj bol len v ich kompetencii. Lekári neradi vidia samoliečbu a zásahy iných odborností do farmakoterapie (liečby liekmi), nie to ešte zásahy pacienta do nej. Lekárnici by radi presunuli väčšie množstvo druhov do voľného predaja a pacienti ešte väčšie.

Tí čo spravujú financie, teda poisťovne a vlády majú tiež svoje predstavy:

Ve Francii by mohla být OTC léčiva v budoucnu nabízena také volně před tárou mezi kosmetikou, čaji a doplňky stravy.

Tímto krokem chce ministryně zvýšit ve Francii příliš nízkou spotřebu léčiv k samoléčbě. Neboť v této zemi vydá každý občan v průměru 28 EUR za rok na OTC léčiva, což je méně než polovina toho, co v Německu. Zdroj: Ve Francii má být samoobslužný prodej OTC léčiv

Lekárnikov a lekárov sa na tom to webe môžem len ťažko opýtať. Ale vás, pacientov a zákazníkov lekárni veľmi jednoducho. Pripravil som anketu, v ktorej môžete vyjadriť vaše predstavy o rozsahu dostupnosti liekov. Anktená otázka je jednoduchá: Doplňte vetu Pre mňa by bolo najlepšie, keby sa… z nasledovných možností:

  • Rozšíril počet druhov liekov bez predpisu.
  • Zúžila paleta volne predajných liekov
  • Umožnil predaj volne predajných liekov mimo lekárne.
  • Umožnil výdaj liekov na recept mimo lekární.
  • Zriadila lekáreň v mieste môjho bydliska.
  • Umožnil zásielkový predaj liekov na recept.
  • Dostupnosť liekov mi vyhovuje.

Chápem, že môžete mať potrebu zaškrtnúť viac možností, no vyberte jen jednu, ktorá je pre vás v tejto chvíli tá najdôležitejšia. To čo vás najviac trápi v oblasti dostupnosti liekov. Pre vás konkrétne, vo vašom okolí.

Anketa je umiestnená na titulnej stránke vpravo a potrvá celý február. Vyhodnotím ju začiatkom marca formou komentovaného článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *