Ako ideme zlikvidovať covid-19?

Čo máš pozabíjaj a nešír ani kus!

Každý nový pacient – to sú milióny kusov nových vírusov.

Preto dnes je tak nevyhnutné, aby sme prerušili tieto cesty prenosu z človeka na človeka. Preto je tak dôležité, aby sa noví  ľudia ďalej nenakazili. Ak medzičasom nakazí pacient ďalšieho človeka, práca imunitního systému pacienta na zlikvidovaní choroby covid-19 z povrchu zemského vyšla vlastne navnivoč.

Imunitný systém pacienta zabije vírusy.   Imunitný systém chorých pacientov sú naši bojovníci.  Superbojovníci, ktorým medzi prstami pri kašli nesmie neuniknúť ani jeden kus vírusu k ďalšiemu človeku.

Tie vírusy, čo ležia povonku na vetri, daždi a slnku, tie sa časom rozpadnú.  Na tie sere pes a dezinfekcia –  obrazne aj doslova.

O takúto jednoduchú vec ide. Minimalizovať počty chodiacich inkubátorov a množiarní vírusu.  Keď už to máš, tak tú koronasviňu zabi a nešír.

Preto musíme testovať, aby sme vedeli oddeliť aktívnych bojovníkov. Aby sme im pomohli v tom boji podpornou liečbou. Aby ich boj nevyšiel navnivoč tým, že nakazia ďalšieho.

Keď nevieme či sme alebo nie sme nosiči, musíme sa od seba oddeliť ako keby sme všetci boli pozitívny.  Inak tu bude covid-19 aj o mesiac, aj o pol roka aj o rok.

Trochu obšírnejšie

Choroba covid-19 je spôsobovaná vírusom. To je principiálne neživý organizmus, ktorý potrebuje na svoj život hostiteľa.  Bez hostiteľskej bunky sa ani nemnoží, ani neškodí. Len tak si tam leží, kým ho nevdýchneme a sami si ho nedopravíme v prúde vzduchu do  tela.

Keď si  tam leží dlhšiu dobu na vetri, daždi a slnku, postupne sa mu chémia rozpadá až úplne zanikne. Nevdychujme ho do organizmu, neoblizujte kde-čo, veď ktovie kde sa to váľalo a nebudeme mu poskytovať priestor na jeho život.

Naozaj, jediným liekom, ktorý zabíja vírus vo vnútri napadnutého človeka, je jeho vlastný imunitný systém. Samozrejme, vieme mu pomôcť nejakými podpornými liekmi. Ale väčšinu roboty na zabíjaní vírusu musí vykonať imunitný systém. Ak zlyhá v tomto boji  – vírus víťazí a pacient umiera.  Čísla sú všeobecne známe.

Nešpecifická imunitná odpoveď je dosť pomalá.  Trvá niekoľko dní a počas nich pacient nedokáže normálne fungovať.  Zas, veď čísla sú všeobecne známe.

Čakáme na liek, čakáme na vakcínu

Nemáme žiadny na 100% účinný liek, ktorý by vyzabíjal vírus množiaci sa v našom organizme bez toho, aby musel makať imunitný systém pacienta. Teda bez toho, aby bol pacient na niekoľko dní až týždňov mimo bežné fungovanie.

Dnes ani nemáme vakcínu, ktorá by bez toho, aby sa prejavili  chorobné prejavy, vybudila imunitný systém do bdelosti a nachystala špecifické zbrane. Práve to vakcíny robia –  vletia do nášho imunitného systému a ako šialený diktátor ho pripravia do boja. Takže  keď potom vdýchneme koronavírus, náš imunitný systém presne vie, čo a ako a hneď prvých pár kusov vírusu zlikviduje – rýchlo, efektívne, potichu. Choroba sa neprejaví.

Jediné čo máme sú bojovníci, ktorí vo svojich telách zabíjajú vírusy a systém zdravotníctva a systém preorganizovanie štátu,  ktorý pomáha týmto bojovníkom, aby nenakazili nikoho ďalšieho.  To sú dnes jediné dve cesty, ako zlikvidovať chorobu covid-19.