Asides

Jedno mláďa s DNA človeka, prosím… 

Toto je v balíku s praktikovaním medicíny bez etických hraníc. Toto je čistá technológia množenia buniek v tvare človeka. Technológia nikdy nie je sama o sebe zlá. Dôležité sú ruky a hlava, ktoré ju používajú.

Umelé oplodnenie pritom súdy stavia aj pred zložitejšie hádanky. V roku 2004 súd v Kalifornii riešil prípad, keď žena počas umelého oplodnenia dostala embryo, ktoré vzniklo zo spermií iného páru a darkyne vajíčka. Problém hodný kráľa Šalamúna súd vyriešil neobvykle – dieťa do spoločnej starostlivosti dostala žena, ktorá ho porodila, a otec z druhého páru. Teda nie jeho manželka, ktorá k dieťaťu nemala žiadnu genetickú väzbu.

Zdroj: Sú dvojčatá, ale nie sú príbuzní. Moderná medicína postavila súdy pred ťažké rozhodnutie – Denník N

Nie, rozhodovať určite nemá nikto z oblasti medicíny. Ale treba to svojprávnym občanom pripomínať, čo všetko svojim rozhodnutím objednať si dieťa prinášajú.
Please follow and like us:

Za které léky se vydá v Česku nejvíce peněz a další výsledky trhu roku 2018 – Zdravotnický deník

Z tabulky je zřejmé, že nárůst v objemu finančních prostředků je realizován zejména v lékárnách, narostl také objem v zařízeních transfúzní služby. Zajímavý je také nárůst v segmentu prodejců vyhrazených léčivých přípravků, jedná se o nárůst o 30 % a je to v posledních letech spíše pravidlo než výjimka. Vývoz mimo ČR v celkovém objemu klesl o cca 12 %.

Zdroj: Za které léky se vydá v Česku nejvíce peněz a další výsledky trhu roku 2018 – Zdravotnický deník

Please follow and like us: