Asides

Most N95 Masks Imported From China Fail to Meet US Standards

Up to 70% of KN95 masks, which are certified in China, do not meet US standards for effectiveness, the nonprofit patient safety organization ECRI warned today in a high-priority hazard alert. „Because of the dire situation, US hospitals bought hundreds of thousands of masks produced in China over the past six months, and we’re finding that many aren’t safe and effective against the spread of COVID-19,“ Marcus Schabacker, MD, PhD, ECRI president and CEO, said in a statement.

Zdroj: Most N95 Masks Imported From China Fail to Meet US Standards

Kvôli hekerskému útoku na nemocnicu v nemeckom Düsseldorfe zomrela pacientka, prokuratúra to vyšetruje ako zabitie z nedbanlivosti. Za minulotýždňovým útokom stáli vydierači, ktorí zrejme netušili, že ich cieľom sa stala nemocnica. https://dennikn.sk/minuta/2043989/?ref=ampm

Krajčí žiada zákazy. Posledné slovo však bude mať Matovič

„Pred týždňom som sa snažila prítomných presviedčať o tom, že kultúrne podujatia z povahy nie sú rizikové. V piatok však už bola situácia iná. Pod ťarchou nových čísiel a informácií som musela uznať, že prísnejšie protipandemické opatrenia jednoducho budeme musieť prijať, ak chceme udržať vírus pod kontrolou,“ skonštatovala ministerka. Dodala, že s ministrom financií Eduardom Hegerom už má plán na pomoc pre najzasiahnutejšie sektory kultúry.

Zdroj: Krajčí žiada zákazy. Posledné slovo však bude mať Matovič