Opatrenia proti šíreniu infekčných chorôb sa vykonávajú preto, lebo občan nemá pod kontrolou vlastné zdravie

Dnes vyšla agentúrna správa, že prezident USA Donald Trump bude nosiť rúško. Neskoro a s tisícmi obetí na vlastnom konte. História mu to nezabudne a možno sa začne uvažovať, či by mu to nemala nezabudnúť aj svetská spravodlivosť.  Nie len demokratická, nezvolením, ale skutočne svetská, poťahovaním na súde pre ľudské práva.

„Já bych s rouškou neměl problém. Už jsem ji i na sobě měl a docela se mi líbilo, jak v ní vypadám. Jako osamělý jezdec,“ řekl Donald Trump. „Jsem pro roušky, roušky jsou správné,“ změnil prezident rétoriku, doteď roušky odmítal.

Zdroj: „Já bych s rouškou neměl problém – Deník N

Infekčné znamená, že to dostanete (s konkrétnou mierou pravdepodobnosti), keď pôjde niekto, kto sa nakazil na pláži, okolo vás.

Čím viac nakazených okolo vás, tým sú vaše opatrenia neúčinnejšie.

Z 3403 otestovaných pracovníků dolů ČSM na Karvinsku bylo 704 pozitivních. Podíl činí 20,7 procenta. Naprostá většina nakažených neměla žádné příznaky, nebo velmi mírné.

Zdroj: Z 3403 otestovaných pracovníků dolů ČSM na Karvinsku bylo 704 pozitivních – Deník N

Všetky opatrenia proti šíreniu infekčných chorôb sa vykonávajú preto, lebo občan svojim správaním nedokáže mať pod kontrolou vlastné zdravie. Neviete kto je okolo vás, neviete aké choroby prská na vás.

Infekčné choroby absolútne nerešpektujú pravidlo o tom, že sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého. Z podstaty infekčnosti neplatí úvaha, že hlasovaním nohami rozhodujete o sebe.

V prípade infekčných chorôb vždy rozhodujete o zdraví tých druhých okolo vás.

Stonásobne, ak ste demokraticky zvolená vládna moc.

Preto s uvedených dôvodov má každá demokratická spoločnosť v trestnom zákone paragraf o šírení infekčnej choroby.  Tieto posledné v rade a tvrdé opatrenia sú o obrane práv nevinných obetí ľudskej hlúposti a ignorácie.

Na syfilis áno, na covid-19 nie?

Vláda, to sú občania, ktorí v pokojných časoch:

  1.  na základe vedeckých poznatkov, 
  2. na základe zhodnotenia externalít,

rozhodli, že šírenie infekčnej choroby je tak neprijateľné a škodlivé pre nich, že v trestnom zákone je na to pamätané. Rovnako ako na krádež. Dokonca kvôli infekčným chorobám si občania sami pre seba živia jednu mamutiu inštitúciu – hygienikov.

Na syfilis áno, na covid-19 nie?

Tak ako? Zrušíme ten paragraf? Zrušme celú hygienu? Budeme hovoriť o novom hlasovaní, o novom nastavení pravidiel?

A viete čo sa stane? Zas vzniknú hygienici.

Ľudia na covid-19 reagujú unáhlene, pudovo, namiesto toho, aby sa správali racionálne. Teda s použitím maximálnej miery rozumného uvažovania. K tomu patrí aj ľahkovážne až ignorantské používanie vedeckých poznatkov. Napríklad o tom, čo znamená, keď sa choroba označuje slovom „infekčná“.

Ak by to malo dopad len a len na vlastnú osobu, tak máte plnú pravdu. „Infekčný“ ale znamená, že vaše správanie rozhoduje o zdravý a živote niekoho úplne iného. Ako krádež.

Samozrejme, môžeme hlasovať o tom, že kradnutie je normálne. Akurát to nebude ani demokratická spoločnosť, ani právny štát a o slobode jednotlivca už nikdy nebude ani reči. A ľudia budú umierať na choroby rovnako ako v 15. storočí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *