Vybrané krajiny EU a sveta: 7 dňový priemer nových denných prípadov covid-19 k 17.7

Prehľad počtu nových prípadov chovid-19 na jeden milión obyvateľov v niektorých krajinách EU a sveta k 17.7. a porovnanie so stavom z pred mesiaca.

Kam na dovolenku – 7 dňový priemer k 17.7 vybraných krajín (Zdroj : www.worldometers.info/coronavirus)

Chorvátsko hlásilo, že k nim prišlo asi pol milióna turistov. Takže po pripočítaní k počtu obyvateľov sa dostávame na kĺzavý priemer 18,8. a pekné druhé miesto v pelotóne zelených krajín.

Spojené kráľovstvo bolo medzi zelené zaradené od 20. 7.

Chyba merania – kým dovolenkové rezorty sú podmonožinou geografickou aj populačnou, čísla sú uvádzané za celú krajinu. Ak má krajina ohnisko kdesi mimo turistické rezorty, reálny kĺzavý priemer pre turistickú oblasť je blízka nule.  Preto by bolo významnou pomôckou pre ostatné krajiny, ak by turistické ciele informovali o výskyte ohniska covid-19 v konkrétnych lokalitách.

Stále platí, že nikdy neviete, kde sa váš párdňový nový sused z vedľajšej izby váľal pred týždňom. Sociálny odstup je základ osobnej ochrany.

Nezabúdajte, od tohoto týždňa platí za nedodržanie povinnosti nahlásiť sa hygienikom pri návrate z červenej  krajiny pokuta do 5000€!  Rovnako za porušenie domácej izolácie po návrate.

Pri príchode z ostatných krajín (celá planéta okrem zelených na webe MZV) je potrebné bezprostredne po návrate kontaktovať regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR, ktorý  zabezpečí, aby tieto osoby najskôr na piaty deň po príchode absolvovali test na ochorenie COVID-19. Až do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 sú osoby povinné zostať v domácej izolácii. Zdroj: MZV.sk

Viac o osobnej zodpovednosti za zdravie ľudu v mojom predošlom článku Čo to znamená, že opatrenia proti covid-19 prešli zo štátu na zodpovednosť občana?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *